اهداف حمایتیتیم ما

پروپوزال گروه چکه ها و نغمه ها و هدف نمایشگاه

پروپوزال چکه ها و نغمه ها

لا به لای فال ها و کبریت ها ، قرن ها آرزو خفته است.
چشم های کودکان کار ، انتظار سبزشدن چراغِ قرمزِ زندگی شان را می کشند ؛
انتظاری که در سایۀ دستان شما به پایان می رسد.
نگذاریم چهارراه ها مدفن قاصدک ها شوند…
این بار نوبت ماست تا با دسته گل ها به استقبال تو بیاییم ،
تا به اندازۀ تمام کودکی های فراموش شده ات بخندی !

کودکان کار به افرادی گفته می شود که به صورت مداوم و پایدار به خدمت گرفته می شوند که این امر آنها را در بیشتر اوقات از رفتن به مدرسه و تجربۀ دوران کودکی بی بهره می سازد و سلامت روحی و جسمی آنها را تهدید می کند. کار کردن کودکان نزد بسیاری از کشورها و سازمان های بین المللی فعالیتی
استثماری تلقی می شود. کودک خیابانی کودک بی خانمانی است که دوره ای از زندگی خود را در خیابان سپری می کند. باید درک کنیم که کودک خیابانی یک ناهنجاری اجتماعی است. کودکان کار در خیابان به کودکانی گفته می شود که خیابان را به عنوان محل کارشان انتخاب می کنند. معمولاً ارتباط آن ها با خانواده قطع نیست. اگر این کودکان حتی به شکلِ منظم به خانه رجوع نکنند، پس از مدتی به خانه شان می روند.

کودکان خیابان اما؛ کودکانی هستند که محلِ کار و زندگی شان در خیابان است. ما آرزو داریم که هیچ کودکی، سقفِ خانه اش آسمانِ آبی نباشد و کودکی اش در خیابان گم نشود علیرغم وجود سازمان ها و انجمن های مردم نهاد فعال و حمایتهای مسئولانه انجمن های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، همچنان شاهد رشد روزانه کودکان کار و خیابان هستیم. کودکانی که دیدن روزانه شان ، همچون زنگی هشدار دهنده، سررسید آینده ای نه چندان خوشایند را یادآور می شود.

برای دانلود پی دی اف پروپوزال چکه ها روی لینک کلیک کنید

نیازها و ضروریات

حال آنچه که ضرورت آن به فراوانی حس می شود ارتقاء فرهنگ عمومی در حمایت همه جانبه در گذر از این ناهنجاری اجتماعی است. نیم نگاهی به فعالیتهای حمایتی ارائه شده، نمایانگر پوشش جوانب گوناگونی از حمایت های ضروری برای کودکان کار است که از جمله آنها می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

خدمات مددکاری و روانشناسی
خدمات تغذیه، بهداشت و سلامت
خدمات آموزشی و مهارت ها آموزی

در این اثناء علاوه بر حمایت های ذکر شده ، هدایت هدفمند این کودکان به سوی آینده ای پُربار نیازمند عزمی مردمی است که گروه چکه ها و نغمه ها در نظر دارد با بهره مندی از توانایی تیم استعدادیابی اش، نسبت به جمع آوری حمایت های مردمی و تمرکز آن در شناسایی استعدادهای بالقوه کودکان کار، هدایت آنان به خودابرازی ، پرورش استعدادها و پیگیری های مستمر تا رسیدن به باروری استعدادها اقدام نماید.

تیم حمایتگر ما دارای کارگروهی است متشکل از:
مدیرعامل؛ آقای مصطفی طاهری
مدیر اجرا و حسابداری؛ خانم ملیحه عباسی
مسئول فروش؛ آقای علیرضا مرادی
مسئول پشتیبانی؛ آقای جلال رمضانی
مسئول ارتباطات ؛ خانم پریا ترابی
مسئول روابط عمومی؛ خانم سعیده متقی
مسئولین استعدادیابی؛ خانم سانیا شیخ الاسلامی آقای قاسم موسی پور
مسئولین هماهنگی خیریه ها؛ خانم ها سودابه عالی ، پرستو پور فرخ و مرضیه عابدی

نگارندگان افتخاری (نگارگران) ؛ استاد عظیم فلاح، خانم زینب مرادی و خانم سارا ارجمند (بخش حمایتی و نوجوانان: خانم ها پریا رمضانی و مهسا مرادی)

برای دانلود پی دی اف پروپوزال چکه ها روی لینک کلیک کنید

این تیم از سوی دیگر با بهره مندی از توانمندی نگارگران جوان و صاحب سبک، تصمیم به برگزاری نمایشگاهی فاخر از تعداد قابل توجهی از آثار هنری دارد که ضمن دعوت از چهره های مردمی ، بازیگران و ورزشکاران ، در اولین قدم نسبت به فروش آثار هنری در جهت کسب منابع مالی مورد نیاز برای آغاز فعالیت های حمایتگرانه اقدام خواهد نمود. عواید حاصل از فروش آثار هنری ، بودجه اولیه را برای رفع نیازهای اولیه این کودکان و در ادامه استعدادیابی و پرورش آن
با همکاری موسسات خیریه تامین خواهد نمود.

پس از شناساندن فعالیتهای گروه چکه ها و نغمه ها در حمایت از کودکان کار، جذب حمایتهای آموزشی در پرورش استعدادهای کشف شده سرلوحه اقدام بعدی خواهد بود. گروه چکه ها و نغمه ها توانایی برگزاری نمایشگاه های متعدد برای معرفی هنرمندان جویای نام و حامی کودکان کار را داراست. بدیهی است امکانات و رسانه وزین شما ، پیام رسان این همت و بزرگی خواهد بود.

حمایت حق تمام کودکان است

برای دانلود پی دی اف پروپوزال چکه ها روی لینک کلیک کنید

اسپانسر نمایشگاه نقاشی چکه ها با شرایط زیر باشید
وبسایت مصطفی طاهری

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن